Kuhu kadus Hitachi ja miks on meil nüüd HiKOKI?

18.11.2019

2018. aasta oktoobris sai Hitachi kaubamärgist HiKOKI. Nimemuutuse põhjuseks oli asjaolu, et Hitachi kontsern müüs elektrilisi tööriistu valmistava ettevõtte Hitachi Koki Co Ltd ühele maailma suurimale investeerimisfirmale KKR. KKR planeerib Hitachi Koki firmat tugevalt kasvatada ning investeerida uute ja tehnoloogiliste innovatiivsete tööriistade väljatöötamisse. 

 

Kas Hitachi/HiKOKI tööriistu on ees ootamas ka mingi muutus?

Muutub ainult logo – seal, kus oli varem Hitachi logo, leiad nüüd HiKOKI. Tooted on kõik rohelised ning ka mudelite nimed säilitatakse. Tööriistade kvaliteet on jätkuvalt kõrgel tasemel, kuna neid valmistatakse täpselt samades tehastes. Ainuke muutus, mida võime oodata – uusi  ja põnevaid mudeleid tuleb edaspidi varasemast sagedamini. 

Kas uued HiKOKI 18V tööriistad ja akud sobivad vanade Hitachi tööriistade ja akudega?

Jah. Ükskõik, kas seadme või aku küljel on kirjas Hitachi või HiKOKI, kõik 18V akusid kasutavad tööriistad ja laadijad sobivad endiselt. Samuti sobivad omavahel kõik lisatarvikud ja varuosad. 

Miks uus nimi on HiKOKI ja kuidas seda hääldatakse?

Uueks nimeks valiti HiKOKI kuna see ühendab endas nii 70-aastase Hitachi ajaloo kui ka ettevõtte uue nime Hitachi Koki. Koki tähendab jaapani keeles tööstusseadmeid. 
HiKOKI nime algust hääldatakse nagu inglise keeles sõna „high“. 

Mida uut HiKOKIl plaanis on?

Veelgi parandada toodete kvaliteeti ning suunata varasemast suuremat tähelepanu tootearendusele. Pearõhk on akutehnoloogia arendamisel ja aku- ning elektriliste tööriistade välja töötamisel. Uusi seadmeid ja tehnoloogilisi lahendusi on oodata varasemast sagedamini. 

Kas HiKOKI garantii on endiselt 3 aastat?

Jah! Kuna tööriistu valmistavad samad tehased, siis on nende kvaliteedistandardid muutumatud. 

Kui ma soovin lasta oma HiKOKI elektrilist tööriista hooldada, siis kus ma seda teha saan?

Tule Tööriistamarketisse! Meil on HiKOKI tööriistade ametlik hoolduspunkt! Meie meistrid aitavad sul oma HiKOKI seadmed kiiresti töökorda seada!